Časté dotazy zákazníků

1. Jaký rozměr pneumatiky namontovat?

Je důležité použít stejný rozměr jako u původně namontovaných pneumatik (pneumatiky namontované výrobcem na novém vozidle) a zároveň musí být tento rozměr zapsán v Technickém průkazu vozidla.

Chcete-li zjistit, jaký rozměr pneumatik je na Vašem automobilu, nejprve si to prohlédněte v technickém průkazu vozidla a poté si uvedený rozměr ověřte na automobilu. Rozměr pneumatik je uveden na její bočnici. Například: 195/65 R15 91V

Musíte použít pneumatiky se stejným rozměrem (šířka, výška, průměr, index zatížení, index rychlosti*).

*Můžete jezdit na pneumatikách s vyšším rychlostním indexem. Většina lidí si ale v běžných rozměrech nekupuje pneumatiky s vyšším rychlostním indexem, neboť ten bývá většinou o dost dražší. U větších průměrů pneumatik se zase dělají pouze vysokorychlostní indexy W a Y.

2. Jsou pneumatiky prodávané na internetové stránce www.pneucom.eu nové?

Naše firma prodává výlučně nové pneumatiky vyráběné v souladu s evropskými normami.

3. Jsou pneumatiky nabízeny na internetové stránce www.pneucom.eu na skladě?

Všechny námi nabízené značky pneumatik máme přímo od výrobců z jejich výrobních skladů. Pneumatiky nenakupujeme od velkoobchodníků ani od jiných prodejců pneumatik.

Přímo na našem skladu máme několik deseti tisíc kusů pneumatik. Tím, že jsme zásobováni ze skladů výrobců pneumatik, máme k dispozici několik sto tisíc kusů pneumatik dostupných do jednoho až pěti pracovních dnů. Navzdory uvedenému se občas může stát, že pneumatiky některého rozměru a výrobce nejsou dostupné v rozumném časovém horizontu. V tomto případě se snažíme nabídnout zákazníkovi adekvátní alternativu od jiného výrobce v podobné kvalitě.

4. Jsou pneumatiky fakturovány s DPH nebo bez DPH?

Všechny ceny uvedené na naší stránce jsou uvedeny s DPH. Faktura jako daňový doklad s vyúčtováním objednávky, částky DPH a celkové částky je zákazníkovi zaslána E-MAILEM na platnou emailovou adresu uvedenou v objednávce.

Pokud jste fakturu nenašli v přijatých zprávách, zkuste se podívat do složky nevyžádané pošty - SPAM (platí pro domény @Azet, @Centrum, @Post, @Seznam).

5. Jaká je dodací lhůta?

Standardně by měl zákazník po vyplnění objednávky a jejím odeslání, dostat do cca 5 min. mail, který potvrzuje, že jsme objednávku přijali s uvedeným číslem objednávky a sumarizuje údaje z objednávky. V den přijetí objednávky nebo následující pracovní den objednávku zpracujeme a v případě, že máme pneumatiky na našem skladu, nebo jsou dostupné do 24 hodin ze skladu výrobce, zasíláme mail o akceptaci objednávky a pneumatiky připravíme na expedování spediční společnosti, která pneumatiky doručí zpravidla následující den . Tímto způsobem většinu objednaných pneumatik doručíme do cas_dorucenia_pneumatik,1 pracovních dní po akceptaci objednávky.

6. Jak zjistím datum výroby?

Datum výroby je uvedeno na bočnici pneumatiky (obvykle jen na jedné straně). Jedná se o 4 místný kód. Např. 2715 = pneumatiky byly vyrobeny ve 27. týdnu roku 2015.

Pokud máte pneumatiky asijských značek, je pravděpodobné, že tam to číslo není celé, respektive tam datum výroby není vůbec.

7. Chtěl bych si koupit pneumatiky se spotřebou třídy A, ale neumím takové najít.

Energetická třída A neexistuje. Výrobci pneumatik se takto chtěli vyhnout značení jako je u domácích spotřebičů, kde již od počátku označování energetickými štítky byly výrobky ve třídě A a nyní ta nejlepší chladnička má označení A+++.